hamrah-mechanic
همه روزه از ۸ الی ۲۱
hamrah-mechanic

نیسان قشقایی مونتاژ
Nissan Qashqaiparskhodro

بازه قیمت:
790,000,000~750,000,000تومان

سال‌های نیسان قشقایی مونتاژ
نیسان قشقایی مونتاژ 1390
نیسان قشقایی مونتاژ 1391
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت نیسان قشقایی مونتاژ

نیسان قشقایی مونتاژ
Nissan Qashqaiparskhodro

بازه قیمت:
790,000,000~750,000,000تومان

سال‌های نیسان قشقایی مونتاژ
نیسان قشقایی مونتاژ 1390
نیسان قشقایی مونتاژ 1391
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت نیسان قشقایی مونتاژ

نقد و بررسی نیسان قشقایی مونتاژ

با پایان قرن بیستم، اوضاع دنیای خودروسازی نیز به‌آرامی دگرگون شد. در این زمان مصرف‌کنندگان همچون گذشته تمایلی به خرید سدان‌های بزرگ و نیمه لوکس نداشتند، بلکه به دنبال خودروهایی همه‌منظوره بودند که نیازهای متفاوت آن‌ها را در قالب یک پکیج پاسخ دهد. حاصل چنین رویکردی خلق خودروهایی همچون نیسان قشقایی بود. کراس‌اوور ترکیبی عنوان این خودروها بود که در حقیقت نه کراس‌اوور بودند، نه اسپرت و نه ترکیبی. با این وجود مصرف‌کنندگان بازار خودرو تمایل زیادی به خرید چنین خودروهایی نشان می‌دادند، چرا ارتفاع بیشتر به همراه امکانات رفاهی رنگارنگ و توانایی‌های حرکتی متفاوت، به رانندگان حس قدرت را القا می‌کرد. خوشبختانه هنگام عرضه نیسان قشقایی به بازار جهانی، هنوز تحریم‌ها صنعت خودروسازی کشور را تحت تأثیر قرار نداده بود. به همین دلیل سایپا موفق شد با عقد قرارداد همکاری با نیسان، پس از ماکسیما و رونیز نیسان قشقایی را نیز به خط مونتاژ خود بیاورد. تولید نیسان قشقایی توسط پارس خودرو در مدل‌های 2009 الی 2011 انجام شده و این خودرو در دو تیپ تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل به دست مشتریان رسید. آنچه در ادامه می‌خوانید، بررسی کامل نیسان قشقایی مونتاژی به‌عنوان یک کراس‌اوور ترکیبی با ارزش در بازار خودروهای کارکرده است؛ لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

فضای کابین نیسان قشقایی جادار و راحت است و پس از گذشت یک دهه، در حد و اندازه یک خودرو ژاپنی باکیفیت ظاهر می‌شود. صندلی راننده در وضعیت مطلوبی قرار دارد و دید مناسبی برای او نسبت به اطراف فراهم شده است؛ از سوی دیگر به ادوات کنترلی کابین نیز دسترسی مطلوبی خواهید داشت. نخستین نکته‌ای که در رانندگی با نیسان قشقایی توجه شما را جلب می‌کند، پدال‌ها و فرمان بسیار نرم این خودرو است که به‌هیچ‌عنوان بدن شما را دچار خستگی نخواهد کرد و برای رانندگی در ترافیک‌های سنگین، نیسان قشقایی خودرو مناسبی خواهد بود. سیستم تعلیق نیسان قشقایی نیز عملکرد مناسبی دارد و هنگام رانندگی در سرعت‌های مجاز، خودرو دچار تکان‌های شدید یا حرکات عرضی نخواهد شد. سیستم‌های کنترل پایداری نیز وظیفه خود را به‌خوبی انجام می‌دهند و سواری با نیسان قشقایی تفاوت چندانی با سواری یک خودرو سدان ندارد. با توجه به مشخصات فنی نیسان قشقایی، نباید انتظار شتاب و کشش فوق‌العاده‌ای را از این خودرو داشته باشید، درواقع قشقایی خودرویی مناسب برای رانندگی آرام و مدت طولانی است. جعبه‌دنده نیز با وجود آن‌که از نوع CVT‌ است، عملکرد مناسبی دارد و رانندگی با نیسان قشقایی به‌اندازه‌ای که تصور می‌شد کسل‌کننده نیست. درمجموع می‌توان رانندگی با نیسان قشقایی را قابل‌قبول توصیف کرد، چرا که این خودرو هر انتظاری از یک کراس‌اوور جمع‌وجور شهری داشته باشید را پاسخ می‌دهد.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

خودروهای ژاپنی همواره به کیفیت ساخت بالای خود مشهور بوده‌اند و این مسئله خرید ژاپنی‌های کارکرده را به انتخابی مطلوب و منطقی برای خریداران ایرانی تبدیل کرده است. به‌جرات می‌توان نیسان قشقایی را یکی از باکیفیت‌ترین محصولات مونتاژی ایران طی یک دهه اخیر توصیف کرد که یاد و خاطره نیسان را همچنان در بین ایرانیان زنده نگه داشته است. در شرایطی که بازار ایران توسط کراس‌اوورهای چینی با مشخصات فنی مشابه و عملکرد متوسط اشباع شده‌است، خرید نیسان قشقایی می‌تواند برای کسانی که علاقه‌چندانی به محصولات چینی ندارند و به فکر خرید یک کراس‌اوور باکیفیت هستند، انتخاب مناسبی باشد. تنها مسائلی که نیسان قشقایی با آن‌ها دست‌به‌گریبان است، کمبود امکانات رفاهی نسبت به خودروهای به‌روز و کمبود قطعات یدکی به‌خصوص لوازم ظاهری این خودرو است. به‌خصوص اینکه قطعات و لوازم نیسان قشقایی نسبت به دیگر خودروهای ژاپنی هم‌دوره قیمت بیشتری دارند که این مسئله نشان‌دهنده نبود سیاست خدمات پس از فروش مطلوب هنگام عرضه این خودرو به بازار کشورمان است.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : شاسی بلند
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
عملکرد موتور و گیربکس مناسب
سیستم تعلیق مناسب
کیفیت قطعات کابین مناسب
نقاط ضعف
فضای کابین نه چندان مناسب
واردات محدود
کمیاب بودن قطعات و لوازم یدکی
بازار خرید و فروش ضعیف
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر