hamrah-mechanic
همه روزه از ۸ الی ۲۱
hamrah-mechanic

کیا اپتیما هیبرید
Kia Optimahybrid

بازه قیمت:
2,030,000,000~2,030,000,000تومان

سال‌های کیا اپتیما هیبرید
کیا اپتیما هیبرید 2018
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت کیا اپتیما هیبرید

کیا اپتیما هیبرید
Kia Optimahybrid

بازه قیمت:
2,030,000,000~2,030,000,000تومان

سال‌های کیا اپتیما هیبرید
کیا اپتیما هیبرید 2018
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت کیا اپتیما هیبرید

نقد و بررسی کیا اپتیما هیبرید

کیا اپتیما هیبرید همچون اکثر خودروهای هیبریدی کمی دیر و شاید بتوان گفت دیرتر از بقیه همنوعان پایش به ایران باز شد. کیا اپتیما هیبرید از تبار نسل چهارم این خودرو یعنی مدل JF بوده اما از لحاظ ظاهری دارای برخی وجوه تمایز نسبت به نمونه بنزینی است که تشخیص آن را ساده‌تر می‌سازد؛ فرم خاص جلوپنجره، تحولات صورت گرفته در سپرها و رینگ‌های متفاوت مدل هیبریدی، از جمله اختلافات ظاهری این خودرو با اپتیما بنزینی به شمار می‌رود. کیا اپتیما هیبرید در مدل 2018 توسط اطلس خودرو (نماینده کیاموتورز در ایران) به‌صورت محدود به کشورمان راه یافت. در ادامه قصد داریم این خودرو را از لحاظ طراحی داخلی و بیرونی، تجربه رانندگی، موتور، ایمنی و ارزش خرید مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

موقعیت قرارگیری راننده درون کابین اپتیما هیبرید بسیار مناسب بوده و باعث تسلط بیشتر وی بر ابعاد نسبتا پهن بدنه این خودرو شده است. میزان دید به بیرون کابین نیز از نقصان خاصی رنج نمی‌برد. شتاب‌گیری کیا اپتیما هیبرید اندکی نسبت به نسخه بنزینی بهبود یافته و می‌توان چالاکی مناسبی را از این خودرو انتظار داشت که البته به‌پای سوناتا هیبریدی نمی‌رسد. سیستم تعلیق این خودرو به‌خوبی از پس جذب ضربات جاده برآمده و سواری نرمی را به سرنشینان خود اهدا می‌کند؛ این نرمی تعلیق موجب تکان‌های عرضی بیشتر و پایداری کمتر اپتیما هیبرید حین عبور پرشتاب از مسیرهای منحنی شده که البته چندان جای نگرانی نداشته و دردسرساز به‌نظر نمی‌رسد. موتور الکتریکی این خودرو حالت تمام برقی انتخابی ندارد و برحسب تشخیص ایسیو، هر زمان که لازم باشد موتور الکتریکی به کمک پیشرانه بنزینی می‌آید و موجب ارتقای قوای فنی اپتیما هیبریدی می‌شود. عملکرد پیشرانه و جعبه‌دنده نیز هماهنگ، نرم و دقیق به‌نظر می‌رسد.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

کیا اپتیما هیبرید همانند بسیاری تولیدات برقی-بنزینی دیگر، همچنان در ایران مهجور مانده‌ است؛ چرا که هنوز در کشور ما خدمات پس از فروش شایسته‌ای به این‌گونه خودروها داده نمی‌شود. واردات محدود مدل‌های هیبریدی نیز مزید بر علت شده تا مشتریان عطای ماشین‌های برقی بنزینی را به لقایش ببخشند و تنها یک سری افراد خاص حاضرند به سراغ این‌گونه خودروهای دورگه بروند. به‌هرحال اگر می‌توانید با سری مشکلات عمومی که خودروهای هیبریدی در ایران با آن‌ها روبرو هستند کنار بیایید، کیا اپتیما هیبرید به دلیل برخورداری از مزایایی همچون ظاهر زیبا، کابین باکیفیت و جادار، طراحی داخلی دلنواز، شتاب‌گیری مناسب، مصرف سوخت بسیار پایین، کیفیت ساخت بالا و امکانات رفاهی - ایمنی بسیار مطلوب، می‌تواند گزینه شایسته‌ای برای شما باشد.
کلاس بدنه : سدان
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
عملکرد مناسب موتور و گیربکس
سیستم تعلیق نرم
مصرف سوخت مناسب
کیفیت قطعات کابین مناسب
نقاط ضعف
قیمت بالا به نسبت رقبا
سیستم فنی پیچیده
واردات محدود
بازار خرید و فروش نه چندان مناسب
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر