hamrah-mechanic
همه روزه از ۸ الی ۲۱
hamrah-mechanic

دیگنیتی
Dongfeng Dignity

بازه قیمت:
1,270,000,000~1,230,000,000تومان

سال‌های دیگنیتی
دیگنیتی 1400
دیگنیتی 1401
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت دیگنیتی

دیگنیتی
Dongfeng Dignity

بازه قیمت:
1,270,000,000~1,230,000,000تومان

سال‌های دیگنیتی
دیگنیتی 1400
دیگنیتی 1401
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت دیگنیتی

نقد و بررسی دیگنیتی

دانگ فنگ دیگنیتی همان کراس‌اوور جذاب و منحصربه‌فردی است که به‌تازگی توسط گروه بهمن از آن رونمایی شد و پس از حرف‌وحدیث‌های فراوان، سرانجام سر از خیابان‌های کشورمان درآورد. خوش‌نامی‌ برند دانگ فنگ در ایران و طراحی نامتداول این خودرو باعث شد تا دیگنیتی یا همان دانگ فنگ IX5 از همان بدو ورود به بازار کشور، نگاه‌های فراوانی را به‌سوی خود بکشاند. حال که عرضه دانگ فنگ دیگنیتی به‌طور رسمی به بازار کشورمان آغاز شده است، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا از جنبه‌های مختلف نظیر طراحی داخلی و بیرونی، تجربه رانندگی، ایمنی، توان فنی و ارزش خرید به نقد و بررسی دیگنیتی بپردازیم.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

سیستم تعلیق دانگ فنگ دیگنیتی در بخش جلویی از نوع مک فرسون و در بخش پشتی از نوع مولتی لینک است که ترکیب مناسبی برای یک کراس‌اوور شهری به‌حساب می‌آید؛ اما به‌دلیل تمایلات اسپرت این خودرو نباید انتظار یک سواری کاملا نرم و جذب صددرصدی ضربات ناشی از ناهمواری‌های جاده را از این خودرو داشته باشید. البته این موضوع در کنار تجهیز دیگنیتی به انواع سیستم‌های کنترل پایداری و کنترل کشش باعث شده تا پایداری و تعادل دیگنیتی حین عبور از پیچ‌ها قابل‌اطمینان بوده و چسبندگی چشمگیری را از خود بروز دهد. همان‌طور که انتظار می‌رود گیربکس CVT استفاده‌شده در این خودرو در ابتدای حرکت عملکرد تندوتیزی را از خود به نمایش نمی‌گذارد، اما در شتاب ثانویه به‌خوبی با توان خروجی پیشرانه توربوشارژ دیگنیتی هماهنگ شده و چالاکی قابل قبولی را ارائه ‌دهد. به‌دلیل طراحی خاص بدنه، ابعاد کوچک شیشه پشتی و همینطور قطر بسیار زیاد ستون C پشت فرمان دیگنیتی تسلط چندانی به بخش انتهایی خودرو نخواهید داشت که شرکت سازنده با به کارگیری دوربین 360 درجه و همین‌طور سنسورهای پارک جلو و عقب تا حد چشم‌گیری عواقب مربوط به این مشکل را کاهش داده است.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

با نگاه به مطالب گفته شده به‌راحتی می‌توان دریافت که دیگنیتی، کراس‌اووری مدرن و درعین‌حال شکیل و جذاب است که در مقایسه با سایر خودروهای هم‎رده، ارزش خرید مناسبی دارد. از مزایای دیگنیتی می‌توان به امکانات رفاهی متنوع، طراحی منحصربه‌فرد، کیفیت ساخت مطلوب و پایداری قابل‌اطمینان اشاره کرد. با در نظر گرفتن چنین مزایایی و همین‌طور قیمت رقابتی که از سوی شرکت سازنده تعیین‌شده است، می‌توان انتظار داشت که در صورت عرضه گسترده از سوی گروه بهمن و ارائه شرایط منعطف برای خریداران ایرانی، به‌زودی شاهد حضور پررنگ این کراس‌کوپه چینی خواهیم بود.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : شاسی بلند
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
امکانات رفاهی بالا
طراخی به روز و جذاب
کیفیت ساخت بالا
فضای کابین جادار
نقاط ضعف
سواری خشک

نظرات کاربران در مورد دیگنیتی

امتیاز کاربران

( 1 کاربر )
4/5
طراحی داخلی
طراحی خارجی
ایمنی
راحتی و امکانات
ارزش خرید
1 نظر
عرشیا اریانژاددیگنیتی اتوماتیک 1400
1400/02/10
امتیاز
4/5
قیمت بالا نسبت به ابشن طراحی خیلی جذاب
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر